موسیقی|هنرهای تجسمی

جدیدترین مطالب و مقالات موسیقی , هنرهای تجسمی و گرافیک

«علیرضا قربانی» در آرامگاه «سعدی» از «سودایی» خواند

  • موسیقی
  • 20th آوریل 2016
  • بازدید
  • 0 دیدگاه

مردم «شیراز» همزمان با ایام بزرگداشت غزل‌سرای شهیر دیار خود میزبان «علیرضا قربانی» بودند.

این خواننده سرشناس موسیقی ایرانی اول اردیبهشت به مناسبت روز «سعدی» در فضای باز آرامگاه این شاعر روی صحنه رفت. قربانی که این روزها تور اجراهای زنده خود را پیگیری می‌کند برای این برنامه قطعات آلبوم «سودایی» از ساخته‌های «سامان صمیمی» را انتخاب کرده بود و آنسامبل ایرانی هم او را در این اجرا همراهی می‌کردند.

Alireza-Ghorbani---Shiraz-(8)_0

سامان صمیمی (کمانچه)، علی اصغر عربشاهی (تار)، حمید خوانساری (عود) و زکریا یوسفی (سازهای کوبه‌ای) نوازندگان همراه در این برنامه بودند و «علی رضوی» هم مدیریت گروه را بر عهده داشت.

«سودایی» یکی از آلبوم‌های علیرضا قربانی است که سال ۹۳ در کشور فرانسه منتشر شد و قطعات آن همگی از ساخته‌های سامان صمیمی است. آثار این مجموعه با توجه به حال و هوای ایرانی که دارد در اجرای روز سعدی مورد توجه مخاطبان و حاضران در آرامگاه این شاعر قرار گرفت. علیرضا قربانی طی روزهای آینده و تا پایان ماه اردیبهشت در شهرهای مختلف ایران روی صحنه می‌رود و شنیده‌ها حکایت از آن دارد که او خردادماه کنسرت آلبوم «دخت پری‌وار» را در تهران برگزار خواهد کرد. آلبومی به آهنگسازی «مهیار علیزاده» که اسفند ۹۴ منتشر شد و فضای ارکسترال داشت.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!